Veiklos procesų skaitmenizavimas, orientacija į darbo sąlygų gerinimą, naujų įmonių ir vilkikų įsigijimas logistikos grupės cargoGO apyvartą 2021 m. augino 61 proc. – iki 78 mln. eurų. Per metus vilkikų parkas grupės įmonėse augo 65 proc. – nuo 340 iki 560.
„Tokiam augimui pagrindą padėjo greiti, drąsūs sprendimai bei sukaupta ilgametė patirtis, kurios dėka vadovų komandai pavyko identifikuoti svarbiausius kriterijus sėkmingai veiklai, juos nuolat stebėti bei gerinti. Prie spartaus augimo prisidėjo ir naujų klientų pritraukimas, pelningų kontraktų laimėjimas, nes paslaugos kokybė viršijo klientų lūkesčius, tai mums leido įsitvirtinti rinkoje ir dirbti pelningai. 2021 m. įsibėgėjo veiklos procesų skaitmenizavimas, tiek administracijos darbuotojams, tiek vairuotojams. Pradėjo veikti transporto bazė Lenkijoje, dėl kurios vairuotojams iš esmės pagerėjo darbo sąlygos, nes vykstant iš gyvenamosios vietos į darbą Vakarų Europoje ir iš jo, vairuotojams reikia skirti du kartus mažiau laiko. 2021 m. antroje pusėje įsigijome ir logistikos bendrovę, kuri valdė 50 vilkikų parką, perpus išplėtėme darbuotojų skaičių, darbuotojų gretas papildė ir patyrę, ir jauni specialistai, kuriuos pavyko greitai ir sėkmingai apmokyti“, – augimo priežastis vardija Osvaldas Švitra, UAB „cargoGO Logistics“ vykdomasis direktorius.
Anot jo, sustiprinus ekspedijavimo padalinį šimtai įsigytų vilkikų buvo operatyviai aprūpinti darbu, skaitmenizavimas leido sumažinti laiką techniniams darbams, ir vairuotojams, ir administracijos darbuotojams, o patyrę specialistai padėjo optimaliai planuoti maršrutus ir sumažinti vilkikų be krovinių nuvažiuotų kilometrų skaičių. Įdiegus skaitmenizuotus verslo ir personalo valdymo procesus, cargoGO dirbantys vairuotojai visą dokumentaciją gauna planšetėse, visi duomenys automatiškai pasiekia reikalingus darbuotojus, jų nereikia rankiniu būdu suvesti po kelis kartus į skaitmenines platformas. Skaičiuojama, kad skaitmenizavimas darbo našumą 2021 m. padidino daugiau kaip 25 proc.
„Mūsų misija yra kurti lengvesnį gyvenimą savo klientams, partneriams ir sau, o skaitmenizacija – puikus įrankis. Skaitmenizacijos dėka optimizuojame daugybę procesų, juos perkeliame į skaitmenines platformas, duomenų analizei pasitelkiame dirbtinį intelektą, kuris, manome, ateityje, atliks dar svarbesnį vaidmenį, o darbuotojams beliks tik viską prižiūrėti, kad visi mechanizmai sklandžiai veiktų, ir didinti skaitmenizacijos procesų kiekį kasdieniame darbe. Taip administracijos darbuotojams kuriame puikias sąlygas tobulėti, įgyti naujų kompetencijų, įgyvendinti turimas idėjas, prisidėti prie projektų įgyvendinimo visos organizacijos mastu, o vairuotojams atsisėdus į vilkiko kabiną, belieka tik atlikti pagrindinį jų darbą – vairuoti ir laiku pristatyti krovinius klientams. Beje, priemonių kompleksas gerinant vairuotojų darbą bei aukšta vidinė organizacijos kultūra lėmė, kad jų turime pakankamai. Net 75 proc. naujų vairuotojų ateina per įmonėje jau dirbančių darbuotojų rekomendacijas. cargoGO įmonių grupėje, palyginti su kitomis logistikos įmonėmis, ypač maža darbuotojų kaita, kuri nesudaro net 5 proc., – teigia O. Švitra. – Operatyviai priimti ir įgyvendinti sprendimai pagerino mūsų teikiamų paslaugų kokybę, padėjo mažinti veiklos sąnaudas ir užsakovams pasiūlyti konkurencingesnes kainas, dėl ko taip pat nuolat daugėja klientų bei jų rekomendacijų.“
Finansavimas plėtrai – ir iš vilkikų gamintojų
Kęstutis Samajauskas, cargoGO įmonių grupės finansų direktorius, papildo, kad transporto parko augimui didelės įtakos turėjo naujos finansavimo galimybės, kurias suteikė užsienio finansų institucijos. 2021 m. logistikos grupė finansavimą daugiau nei pusei vilkikų įsigyti gavo iš pačių vilkikų gamintojų.
„2021 m. stipriai brangęs kuras taip pat buvo rimtas iššūkis logistikos bendrovėms. Mums sąnaudas suvaldyti bei išlaikyti konkurencingas paslaugų kainas pavyko ir dėl gerų santykių su kuro tiekėjais, profesionalaus darbo planuojant maršrutus bei tęstinės komunikacijos tarp visos organizacijos darbuotojų, partnerių ir klientų“, – sako K. Samajauskas.
Didinti apyvartą, sutrumpinti atsiskaitymų už paslaugas terminus bei išvengti nemokių klientų padėjo ankstesnių metų sprendimas visus užsakovus suskirstyti pagal tam tikrus kriterijus, kurie padeda išvengti nemokių klientų, o su rizikingiausiais dirbti taip, kad nesusidarytų pradelstų skolų.
Logistikos grupės cargoGO augimą lėmė ir plečiamas klientų ratas, laimėti didelio masto konkursai ir sudaryti metiniai kontraktai su ilgamečiais klientais.