Norime pasidžiaugti puikia žinia, kad turime įmonėje naują technikos vadovą – Nerijų. Jis, palikęs savo jau susikurtą gyvenimą Didžiojoje Britanijoje, patikėjo mūsų organizacijos plėtra ir persikraustė atgal į Lietuvą tam, kad galėtų prisijungti prie mūsų komandos.
„Taip, sekėsi Anglijoje tikrai neblogai, bet kaip šalis ji manęs niekada per daug nežavėjo. Tai tikrai galimybių šalis turintiems išsilavinimą, darbo praktiką, idėjų, bet tai gyvenime nėra viskas. Labiausiai pasigedau elementarios gyvenimo kokybės kurios Lietuvoje manau tikrai daugiau.“ – apie šalį atsiliepia naujasis cargoGO darbuotojas.
Nerijus 10 metų gyveno svetur, Didžiojoje Britanijoje. Klaipėdos universitete pabaigęs ekonomikos studijas, iškart su bakalauro diplomu rankose išvyko laimės ieškoti iš gimtojo miesto. Tik išvykęs įsidarbino į PLS „Elis“ kompanijoje. Šios kompanijos pagrindinė veiklos sritis yra tekstilės serviso tiekimas viešojo ir privataus sektoriaus įmonėms. Kompaniją veiklą vykdo ir Anglijoje, ir Prancūzijoje. Nerijus įmonėje užėmė transporto vadovo pareigas: buvo atsakingas už įmonės produkcijos paskirstymą į daugiau nei 130 ligoninių, taip pat kuravo ir kitus įmonėje susijusius klausimus su tiekimu ir logistika. Dėl prastų anglų kalbos žinių ir darbo praktikos trūkumo Didžiojoje Britanijoje, Nerijui karjerą svetimoje šalyje teko pradėti nuo žemesnės pozicijos, tokios kaip vairuotojas, tačiau po vienerių metų pavyko jam užimti transporto vadovo pareigas. Užimti vadovo poziciją jam padėjo magistrantūros studijos Grinvičo universitete, kuriame studijavo logistikos ir tiekimo grandinių valdymo studijų programą.
Apie darbą Anglijoje kalba Nerijus: „Anglijoje labai sudėtinga įgyvendinti naujas idėjas dėl vietinio mentaliteto, baimės dėl permainų. Labai mėgstama senai įsigalėjusi rutina, kurių nenorima keisti per metų metus, o verslo aplinka kinta labai sparčiai ir tada pradedama jausti, kad dirbdamas tokiose įmonėse nebetobulėji.
Pagrindiniai pliusai dirbant Anglijoje ir jos įmonėse: stabilumas dėl įmonių pelningumo, darbo teisės kodekso, įmonių pasirinkimo ir galimybių gausa. Nors Anglijos įmonėse apstu biurokratijos ir painumo dėl darbo santykių reguliavimo, tuo pačiu sistema moko lankstumo, skatina nepriimti skubotų sprendimų, remtis gilesnėmis įžvalgomis, ypač sprendžiant klausimus susijusius su darbo teise. Darbdavių požiūris į darbuotoją Anglijoje žavi taip pat, bet manau situacija Lietuvoje šiuo klausimu tikrai keičiasi į gerąją pusę.“
Po aštuonerių metų gyvenimo kitoje šalyje ir darbo tarptautinėje korporacijoje, Nerijus gavęs pasiūlymą grįžti į Lietuvą ir užimti technikos vadovo pareigas nesudvejojo ir priėmė jam mestą iššūkį. Praėjus kiek laiko nuo darbo pradžios, Nerijus jaučiasi laimingas grįžęs gyventi į Lietuvą ir mato didžiulius pasikeitimus visame logistikos sektoriuje. Akivaizdus tobulėjimas ir inovatyvumas dominuoja Lietuvoje. Pasak Nerijaus, jis buvo labai nustebęs, kad lietuviško kapitalo įmonė diegiasi inovatyvias technologijos, investuoja į plėtrą, yra socialiai atsakinga, rūpinasi ekologija o darbuotojų kompetencija yra aukščiausio lygio: „Dėl savo sprendimo grįžti į Lietuvą tikrai nesigailiu. Įmonėje cargoGO matau dideles galimybes tobulėti kaip transporto specialistui, darbuotojui palikta daug vietos saviraiškai. Sukurtas geras mikroklimatas, darbinga atmosfera. Vertinamas darbuotojų atsidavimas darbui ir rezultatai, o tai suteikia daug motyvacijos tai tęsti ir toliau tobulėti.“ – sako Nerijus.
Šiandien Nerijus gali palyginti Lietuvą prieš išvykimą ir grįžus, dalinamės jo įžvalgomis: „Per tuos dešimt metų Lietuva pasikeitė, verslui prireikė darbuotojų, turinčių platų akiratį, užsienio praktiką, mokančių užsienio kalbas, atsiradus naujų galimybių Lietuvoje nebėra poreikio gyventi kažkur kitur. Taip pat, pasikeitėm ir mes patys, įgijome užsienio praktikos, pramokome kalbas, įgijome specialybes užsienio universitetuose. Supratau, kad mūsų reikia Lietuvos verslui, o taip pat ir pati Lietuva mane traukė atgal ir tai paskatino mane grįžti į gimtąjį kraštą.“.
Pagrindiniai pliusai dirbant Lietuvoje manau yra kultūrinių skirtumų nebuvimas, laisvesnis bendravimas kolektyve, žymiai paprastesnis darbo santykių reglamentavimas. Taip pat norėčiau išskirti saviraiškos laisvę, kurios Lietuvos įmonėse darbuotojai turi tikrai daugiau.“
Nerijau, linkime tau sėkmės bendroje kelionėje su cargoGO!